משפט ציבורי

המשרד מייצג גופים שונים במגוון הליכים מתחום המשפט הציבורי בפני בית המשפט הגבוה לצדק, בעתירות מינהליות ובמאבקים ציבוריים.

מדורג בקבוצת הדירוג של DUNS 100 ו-BDI Code

  • $index_logo['alt']
  • $index_logo['alt']

משרד בן צור ושות' עוסק באופן שוטף במשפט ציבורי על כל גווניו, בעתירות מינהליות, בהליכי בג"ץ ובפני טריבונלים נוספים.

בכלל זאת מייצג המשרד מעת לעת את לשכת עורכי הדין, עמותת קו לעובד וההסתדרות הכללית בהליכים עקרוניים בפני בג"ץ. עוד ייצג המשרד את התאחדות הסטודנטים בהליכים שונים.

תחום ציבורי ייחודי נוסף שבו מתמחה המשרד הוא דיני בחירות. במסגרת זו ייצג המשרד, בין היתר, את מפלגת "יש עתיד" בצורה שוטפת וכן בהליכים משפטיים עקרוניים; את מפלגת "העבודה" בערעור שעניינו זיוף בחירות; וליווה באופן צמוד את השר לבטחון פנים (לשעבר), אבי דיכטר, במערכת הבחירות לראשות מפלגת "קדימה". לאחרונה ייצג המשרד מועמד בהליך לביטול הבחירות בעיר בת ים ואת ראש העיר של באקה אל-גרבייה בהליך דומה.

המשרד אף ייצג את החשב הכללי (לשעבר), פרופ' ירון זליכה, במאבקו נגד פיטוריו ממשרד האוצר, שבמסגרתו ניתן בעניינו צו הגנה לחושפי שחיתויות מטעם מבקר המדינה; ואת גונדר אלי גביזון, בעתירתו ביחס למינויו לתפקיד נציב שירות בתי הסוהר. כמו כן ייצג המשרד את חבר הכנסת גלעד ארדן בעתירה נגד יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ושר האוצר, שעניינה התערבות בהליכים פנים-פרלמנטריים.

במסגרת המאבקים הציבוריים שבהם מטפל המשרד ניתן ייצוג לחיילים נפגעי הניסויים באנתרקס במסגרת השירות הצבאי, וכן ייצוג מרוכז למאות בעלי החנויות בתחנה המרכזית החדשה בתל-אביב.

בנוסף המשרד מייצג, בהתנדבות, את עמותת "קו לעובד" בעתירות עקרוניות הנוגעות לזכויותיהם של עובדים זרים, וייצג את התנועה לחופש המידע בעתירות לחשיפת מידע בעל חשיבות ציבורית (קלטות המעקב בכנסת; תקציב עיריית תל-אביב ועוד).

בתחום הספורט ייצג המשרד את סיעת בית"ר בהליכים משפטיים נגד ההתאחדות לכדורגל, וכן את יושב ראש מנהלת ליגת העל בכדורסל, מר אבנר קופל, במספר הליכים שונים. בנוסף לכך ייצג המשרד את מועדון הכדורגל הפועל תל אביב במספר הליכים משפטיים.